Významnou součástí naších účetních služeb je účetní a daňové poradenství. Podnikatel bude vědět, jaký dopad mají jeho kroky na výši jeho daňového základu, jak ho optimalizovat. 

  • Jeden náš klient zvažoval přijetí svého prvního zaměstnance, proto jsme si předtím vysvětlili, kolik musí zaměstnavatel uhradit na odvodech v porovnání s částkou, kterou zaměstnanec obdrží na účet. S klientem jsme pak prošli všechny kroky, aby měl jako čerstvý zaměstnavatel vše v pořádku.
  • Další klient-OSVČ chtěl vědět, co by se pro něj změnilo, kdyby podnikal prostřednictvím s.r.o. OSVČ má základní slevu na poplatníka a daň z příjmu je ve výši 15%. Dále však živnostník platí sociální a zdravotní pojištění, které není výdajem. Nespornou výhodou oproti s.r.o. je však jednoduchost dosažení na finance z podnikání, tzv. osobní spotřeba. OSVČ zdaňuje jen příjmy, které skutečně obdrží, a může si zvolit mezi paušálními nebo skutečnými výdaji.
  • U zdanění společnosti s ručením omezeným samozřejmě neexistují žádné výdajové paušály a daň z příjmu je 19%. Už zde ale není zatížení sociálním a zdravotním pojištěním. Je možné zaměstnat sám sebe v s.r.o. a pak je zdravotní i sociální pojištění – včetně vyplacené hrubé mzdy – nákladem firmy. Na druhou stranu není možné z s.r.o. vybírat prostředky na „osobní spotřebu“. Založení s.r.o. dnes už je také poměrně jednoduché, i když probíhá u notáře a je nutné ohlášení na obchodní rejstřík. S.r.o. musí mít také svůj podnikatelský účet – živnostník tuto povinnost nemá.
  • Byli jsme k dispozici i klientovi, který překročil obrat pro povinnou registraci jako plátce DPH. Klienta jsme přihlásili u finančního úřadu a informovali ho, jaké náležitosti musí nově uvádět na svých fakturách. Přiznání k DPH každý měsíc je již na nás.

K osobním dotazům slouží mé pravidelné konzultační časy, kam se můžete zarezervovat. Poskytujeme také on-line konzultace přes Skype. Rádi se přizpůsobíme vašim preferencím.

 

 

Naše služby:

  • 0 Kč na pokutách za chyby v účetnictví u našich klientů
  • Přechod k nové účetní snadno, rychle a hladce
  • Garantujeme ochranu vašeho úsilí-vašeho podniku
  • Účetnictví vaší firmy bude dobře opečované

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.